خانهآرشیو اخباربرای کاهش خشکی پوست سر از محصولات روغن‌زیتون استفاده کنید
برای کاهش خشکی پوست سر از محصولات روغن‌زیتون استفاده کنید
برای کاهش خشکی پوست سر از محصولات روغن‌زیتون استفاده کنید

به نقل از خبرگزاری ایسنا سرویس اجتماعی سلامت، دکتر زهرا رمضانی متخصص پوست و مو، با بیان اینکه روغن‌زیتون یکی از بهترین مواد برای کاهش خشکی پوست است، گفت، خشکی سر اصلی‌ترین علت خارش پوست سر است. دکتر زهرا رمضانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کردستان، اظهار کرد: بسیاری از خارش‌های سر نیز ناشی از مشکلات پوستی نظیر پسوریازیس، درماتیک سبورئیک و یا قارچ‌هایی است که موجب رشد سریع‌تر از حد طبیعی پوست می‌شوند. وی افزود: رشد بیش‌ازحد پوست، ارگانیزم‌های سطحی را تحریک به افزایش رشد و تکثیر می‌کند که باعث ایجاد خارش در سطح پوست سر می‌شود. این متخصص پوست و مو، یکی دیگر از شایع‌ترین دلایل خارش پوست سر را نیز عدم رعایت بهداشت فردی دانست و ادامه داد: پوست‌های مرده سطح پوست سر در صورت ماندگاری موجب التهاب و خارش می‌شود.

وی، مخمر پیتیروسپوروم را یکی از شایع‌ترین علل خارش سر اعلام کرد و گفت: مخمر پیتیروسپوروم در تمام سنین شایع است اما در بین بیماران نوروتیک و مبتلایان به ویروس نقص ایمنی انسانی بیماری شدیدتر است.

این متخصص با اشاره به اینکه در بزرگ‌سالان معمولا این بیماری با عود و بهبود همراه است، اذعان کرد: استرس، خستگی و تغییرات آب‌وهوا مهم‌ترین عوامل در تشدید این عارضه است.

دکتر رمضانی بابیان اینکه خشکی سر اصلی‌ترین علت خارش پوست سر است، افزود: شستشوی سر با صابون موجب زبر شدن موها و از بین رفتن چربی‌های ضروری سطح پوست سر می‌شود.

وی تصریح کرد: بهترین روش برای رفع این مشکل استفاده از شامپوهایی با پایه اسیدیته متعادل با pH مابین ۴٫۵ و ۵٫۵ است.

دکتر زهرا رمضانی ادامه داد: روغن‌زیتون یکی از بهترین مواد برای کاهش خشکی پوست است.

 

 

آرشیو اخبار دپارتمان آموزشی کفاف کالا

منبع : http://isna.ir/fa/news/92110603581/برای-کاهش-خشکی-پوست-سر-از-روغن-زیتون-استفاده
عضویت در خبر نامه